Adobe dijital tasarımdaki en büyük rakibini satın aldı

0

Adobe dijital tasarım

Adobe, dijital tasarım alanındaki en büyük rakiplerinden Figma’yı 20 milyar dolara satın alacağını duyurdu.

Bununla birlikte Adobe, haberlerin üç aylık kazançlarıyla örtüştüğünü doğruladı. Bu üçüncü çeyrek kazançları, şirketin sırasıyla analistlerin beklentilerini karşılayan ve aşan 4.43 milyar dolarlık gelir ve 3.40 dolarlık hisse başına GAAP dışı kazanç elde ettiğini gördü. Yine de şirket, bu anlaşmayı bir krediyle finanse etmesi gerekebileceğini söyledi ve “genel makroekonomik ortam” ve “YP”ye atıfta bulunarak gelirlerin 4,52 milyar dolar ve EPS’nin 3,50 dolar olması beklenen gelecek çeyrek için ılık bir görünüm sağladı.

Adobe, satın alma işleminin yarı nakit yarı hisse senedi şeklinde olacağını ve ayrıca Figma’nın CEO’su ve çalışanlarına, kapanıştan sonra dört yıl içinde kazanılacak olan 6 milyon ek sınırlı stok birimini de içereceğini söyledi. “Gerekli yasal izinlerin ve onayların alınmasına ve Figma hissedarlarının onayı da dahil olmak üzere diğer kapanış koşullarının yerine getirilmesine bağlı olarak” 2023’te kapanması bekleniyor. Adobe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Shantanu Narayen: “Adobe’un büyüklüğü, yeni kategoriler oluşturma ve organik inovasyon ve inorganik satın almalar yoluyla en son teknolojileri sunma yeteneğimizde yatmaktadır. Adobe ve Figma’nın birleşimi dönüşümseldir ve işbirlikçi yaratıcılık vizyonumuzu hızlandıracaktır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>