Adobe Flash artık resmen öldü

0

Microsoft Adobe Flash Player

2021’le beraber teknoloji dünyasında bir dönem de kapandı. Bir zamanlar internet’te çok yoğun olarak kullanılan Adobe Flash teknolojisi, artık resmen öldü.

Milyarlarca insanın eğlence teknolojisiydi

Flash’ın geliştiricisi Adobe, bundan sonra Flash’a güvenlik güncellemeleri yapmayacağını açıkladı. Böylece 1996’dan beri internette video seyretmek ve oyunlar oynamak isteyenlere hizmet eden Flash teknolojisi artık hayatını tamamlamış oldu.

Adobe yaptığı açıklamada, artık güvenlik güncellemesi almayacak Flash’ın kullanımının terk edilmesini de tavsiye etti. Flash teknolojisini kullanan en popüler oyunlardan Farmville de, 2021 ile birlikte oyunculara veda etti. Farmville, yeni teknolojilerle yeniden tasarlanmış haliyle tekrar yayınlanacak ancak görüntüsü eskisi gibi olmayacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>