Adobe Photoshop yapay zeka ile güçlendi

0

Adobe Photoshop yapay zeka

Dünyanın en büyük fotoğraf düzenleme platformu Adobe Photoshop yapay zeka ile güçlendi. Adobe Photoshop, artık daha pratik bir şekilde kullanılabilecek.

Adobe Photoshop yapay zeka güncellemesi aldı

Günümüzde iş odaklı program ve yazılımlara yapay zekanın eklenmesi, birçok iş sürecinin daha kolay olmasını sağlıyor. Yapay zeka ile rutin işlemler, hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Uzun bir süredir beklenen Adobe Photoshop’un yapay zeka güncellemesi sonunda yayınlandı. Yeni Sensei AI ile öne çıkan özellikler arasında özne seçme işleminde yenilik göze çarpıyor. Kullanıcılar özne seçimi yapmak istediklerinde, kişinin saçları dahil olmak üzere en ufak detaylar bile yüksek doğrulukla seçilebiliyor.

Bununla birlikte Adobe Fonts’ta da yenilikler yaşandı ve yazı tipleri indirmesi yapılarak otomatik seçimler gerçekleştirilebiliyor. Sensei AI ile kullanılmak istenen yazı tipi eğer Adobe’da mevcut ise bu yazı tipi otomatik olarak indirilip hemen kurulabiliyor.

Hem masaüstü kullanıcılar hem de iPadOS kullanıcıları için yenilikler sunmaya devam eden Adobe, kullanıcı dostu geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Yapay zeka ile artık Adobe Photoshop’taki birçok işlem kolaylıkla yapılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>