Adobe, yapay zeka ile yazı fontu arama hizmetini başlatıyor

0

Beğendiğiniz bir ilan panosunda veya posterde tasarımcının kullandığı yazı tipini bulmak istediğinizi varsayalım. Tasarımcılar bunu genellikle deneme yanılma yöntemiyle buluyor. Ancak şirketin abonelik yazı tipi servisi Adobe Typekit, bunu çok basit hale getiren yeni bir özellik başlatıyor.

Typekit’teki görsel arama seçeneği ile beğenilen yazı tipinin bulunduğu görüntü platforma yüklenebiliyor. Daha sonra şirketin Sensei Yapay Zeka platformu, o yazı tipini kitaplığındaki mevcut bir yazı tipi ile eşleştirmeye çalışıyor.

Bu hizmeti kullanabilmek için sadece Typekit’e resminizi yükleyin, resmin fontlar için taranmasını istediğiniz görüntünün kısmını işaretleyin ve geri kalanı servise bırakın.

Adobe, aynı özelliği fotoğraflardan renk paletleri ve desenleri çekmeyi sağlayan Capture CC mobil uygulamasında da kullanıyor. Adobe bu tip yapay zeka algoritmaları ile kullanıcıların tasarımlarındaki işlemlere daha kolay karar vermelerine sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>