Adobe yeni uygulamasını tanıttı: Spark

4

Dijital yayıncılık alanında ürünler veren Adobe, bu kez profesyonelleri değil ama sosyal medya kullanıcılarını veya işinde ya da okulundaki projeler için pratik bir görsel düzenleme uygulamasına ihtiyaç duyanları hedef alan Spark uygulamasını tanıttı. Spark, profesyonel kullanıma yönelik hazırlanan ve uzmanlık gerektiren Photoshop veya Indesign gibi bilindik Adobe uygulamarının aksine kullanıcılara hazır formatlar üzerinde birkaç tuşla düzenlemeler yaparak kendi görsellerini oluşturma imkanı sunuyor.

Spark, sosyal medyada kişisel hesaplarında günlük, anlık paylaşımlar yapan amatör kullanıcılar kadar, küçük işletmelerinin dijital dünyadaki görsel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen işletme sahiplerinin de hem masa üstünde hem de mobilde hızlıca kullanabilecekleri pratik bir görsel düzenleme yazılımı olarak konumlanıyor.

Canva’ya rakip

Uygulama çok basitçe, kullanıcının çekip hazırladığı görselleri veya uygulama veri tabanında ücretsiz olarak bulunan stok görselleri, mevcut formatlar üzerinden farklılaştırmaya imkan tanıyor. Spark’ı, benzer bir işlev sunan ücretsiz web uygulaması Canva ile benzeştirmek mümkün. Adobe’nin de yeni uygulaması ile internette giderek popülerleşen ve Adobe ürünlerine rakip olmaya başlayan Canva ile rekabet edebilmek için Spark’ı yarattığı düşünülüyor.

Ücretsiz olarak ve sosyal medya hesapları üzerinden üye olmaya imkan tanıyan uygulama ile sadece bir görsel, bir web hikayesi veya bir video klip hazırlamak mümkün oluyor. Kullanıcı dilerse sıfırdan kendi çektiği fotoğrafları işleyerek projesini oluşturabiliyor veya hazır şekilde sunulan sayısız örnek üzerine kendi seçtiği görselleri, renkleri, metinleri uygulayarak istediği projeyi oluşturabiliyor.

Adobe’nin yayınladığı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorumlar

  1. Adobe için yerinde bir müdahale olmuş. Çok mantıklı.

  2. Hala haberdar olmayanlar varmı acaba ?

  3. Canva kullanıyordum. Alışkanlıkları terketmek zor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>