Adobe yüzde 20 gelir artışı hedefliyor

0

Adobe, 2018 yılı mali hedeflerini açıkladı ve gelecek yıl için 8.7 milyar dolar gelir elde etme hedefinde olduğunu belirtti. Şirket yüzde 20’lik bir gelir ve yüzde 30’luk bir kazanç artışı ön görüyor.

Rakamlar, Adobe MAX kullanıcı konferansında yatırımcılar ve finansal analistlerle yapılan bir brifingde paylaşıldı. Adobe CEO’su Shantanu Narayen yaptığı açıklamada, hedeflerinin devam eden ivmelerini ve liderliklerini yansıttığını, insanlara ve işletmelere dijital deneyimler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Pazar araştırması bilgilerine göre şirketin toplam adreslenebilir pazarı 2020’ye kadar yaklaşık 83 milyar dolar olacak. Şirket, hisse başına GAAP kazançlarını yaklaşık 4.40 dolar ve GAAP dışı kazanç başına yaklaşık 5.50 dolar olarak hedefliyor.

Şirket, dijital medya segmentinde en fazla büyümeyi (yıllık% 23 artış) bekliyor. Adobe Analytics Cloud ve Adobe Marketing Cloud için işletme hizmeti ve vadeli tekliflerin yanı sıra Adobe Experience Cloud aboneliğindeki gelirinde yüzde 20’lik bir büyüme ve Experience Cloud’dan elde edilen toplam gelirde yüzde 15 büyüme hedefleniyor. Adobe yöneticileri ayrıca, Q4 2017 gelir ve hisse başına kazanç hedeflerini tekrar teyit ediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>