Aeva endüstriyel sensör satışında anlaşmaya vardı

0

endüstriyel sensör satışı

Aeva Technologies yaptığı açıklamada, bir Alman firmasıyla, üretim hatlarının makineler ve kendi kendini süren maden kamyonları ile otomatikleştirilmesi gibi endüstriyel kullanımlar için sensörlerini satmak üzere anlaşmaya vardığını söyledi.

Silikon Vadisi merkezli Aeva, sürücüsüz arabaların ve diğer cihazların çevrelerindeki dünyanın üç boyutlu bir görünümünü elde etmelerine yardımcı olabilecek lidar sensörleri üretiyor. Aeva’nın bu teknolojiyi üstlenmesi, nesnelerin ne kadar hızlı hareket ettiğini de algılayarak, duran nesneleri yayalardan ve diğer araçlardan ayırt etmesine yardımcı oluyor.

Aeva sürücüsüz otomobil pazarlarını hedeflerken, sensörlerini de endüstriyel firmalara satmaya başladı. Şirket, fabrikaların makineler ve sensörler kullanarak üretimi otomatikleştirmesine yardımcı olan bir Alman şirketi olan Sick AG’nin endüstriyel pazarlar için Aeva sensörlerini kullanmayı kabul ettiğini söyledi.

Anlaşma, Aeva’nın fabrikalarda Aeva sensörlerini kullanmak için Nikon Corp (7731.T) ile yaptığı daha önceki bir anlaşmanın ardından geldi. Nikon, üretilen ürünleri iç mekanlarda mikroskobik kusurlar için birkaç fit öteden taramak için Aeva sensörlerini kullanırken, Sick, sensörleri maden araçları veya limanlara konteyner yükleyen lojistik vinçler gibi dış mekan uygulamalarında onlarca veya yüzlerce fit uzakta tarama yapmak için kullanmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>