AFAD’ın yerli teknolojilerle donatılmış veri merkezini gezdik!

0

Bu çağın en önemli varlığı şüphesizki veri. Peki sahip olduğumuz kurumsal veriyi nasıl muhafaza ediyor ve nasıl yönetiyoruz? Gelin AFAD’ın veri merkezindeki izlenimlerimizi sizlerle paylaşalım.

AFAD veri merkezi gücünü yerli teknolojilerden alıyor

AFAD’ın Ankara’daki merkezinde hem kurumun veri merkezini gezme hem de AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Güllüoğlu AFAD’ın veri merkezi için kendi yapısını kurduğunu bu bağlamda da soğutmadan, güvenliğe ve hatta tasarıma kadar yerli çözümlerin kullanıldığını aktardı.

Veri merkezi yönetiminin başlı başına bir uzmanlık alanı olduğunu söyleyen Güllüoğlu, söz konusu afet olduğunda verilerin hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Veri yönetimi konusunda uzman bir kadroya sahip olan AFAD, organizasyonun içinde kendi geliştirmelerini de yapabildiğini aktardı. Dilerseniz sözü fazla uzatmayalım ve AFAD veri merkezini birlikte gezelim:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>