Afrika’da akıllı telefon fabrikası açıldı

0

Afrika’da akıllı telefon

Afrika’da akıllı telefon fabrikası açılarak, bir ilk gerçekleşti. Mara isimli fabrikada üretilen telefonlar, Ruanda ve diğer ülkelerde kullanıma sunulacak.

Mara: Afrika’da akıllı telefon üretimi

Özellikle Asya ve ABD pazarında hızla büyüyen akıllı telefon pazarı, önüne geçilemez bir yükseliş yaşıyor. Hatta bu trend, ekonomik anlamda yaşadığı zorluklarla gündeme gelen Afrika kıtasına da yansıdı.

Mara isimli bir akıllı telefon markası, Afrika’da Ruanda’da bir akıllı telefon fabrikası kuruyor. Burada üretilecek olan Mara marka akıllı telefonlar Ruanda ve diğer Afrika ülkelerinde kullanılabilecek.

200 çalışanın yer alacağı fabrikada üretilecek olan yeni model akıllı telefonların 129 ile 189 dolar aralığında bir satış fiyatına sahip olacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>