Airbnb’den Yeni Özellik “Çevrimiçi Deneyimler”

0

airbnb-kapak

Dijital dünyada devleşmiş markalar için klişe karşılaştırmalar vardır. Örneğin, Whatsapp’ın piyasa değeri ile THY’nin piyasa değerinin karşılaştırılması gibi. Hiçbir otel odasına sahip olmayıp dünyada en büyük konaklama devi hali gelen AirBnb için de hep aynı karşılaştırmalar yapılır. Fakat bu dijital platformların dünya devi haline gelmesinin en önemli sebebi ise her birinin girişimlerinde inovasyon bulunması.

Dünya çapında salgına sebep olan COVID-19 durumundan en çok etkilenen şirketlerden biri de Airbnb oldu. Henüz salgın yeni başlamışken web sitesinde bu salgından dolayı seyahatini iptal etmek isteyenler için bazı kolaylıklar sağlamıştı. Fakat şirket son zamanlarda yayına aldığı farklı bir özellik ile ilerleyen zamanlarda da kendinden bahsettirecek gibi görünüyor.

Airbnb, evinde kaliteli vakit geçirmek isteyenler için “Çevirimiçi Deneyimler” adında bir özelliği geçtiğimiz günlerde yayına aldı. Bu özellik sayesinde, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan kişilerle farklı deneyimler yaşama şansına sahip oluyorsunuz. Örneğin; İspanya’da yaşayan bir olimpiyat sporcusunun hazırlıklarını konu alan bir etkinliğe katılıp canlı olarak bu deneyime şahit olabilir veya 10 kişilik bir grupla ekmek yapma yarışına girebilirsiniz. Çocuklar için de sihirbazlık öğretileri gibi bir çok etkinlik mevcut.

Airbnb-Deneyim

Bu etkinlikleri konusunda uzman kişiler saatini, kişi sayısını ve ücretini belirterek yayınlıyor, siz de etkinliğe Airbnb sayfası üzerinden kayıt oluyorsunuz. Birebir yapabileceğiniz etkinlikler olduğu gibi, 10-20 kişilik gruplara kadar çıkanları da mevcut. Etkinliklere ister mobil cihazınızdan isterseniz masaüstü bilgisayarınızdan katılabiliyorsunuz. Üstelik yemek konusu dışındaki etkinlikler genellikle herhangi bir ön hazırlık gerektirmiyor.

Airbnb bu girişimi sayesinde ev sahipleri ile konukları buluşturmaya devam etmeyi hedefliyor. Kendi deneyimimle söylemek isterim ki bir çok dijital platformun sunduğu canlı yayın imkanından daha sıcak ve daha keyifli bir ortam oluşuyor. Denemenizi öneririm.

Berkun Meral

2008 yılında Google teknolojilerine olan merakım sayesinde dijital pazarlama konularında kendimi geliştirmeye başladım. Tabi o zamanlar Google Ads diye bir şey pek yoktu :)

2012 yılında ajans olarak Google Partner ünvanını aldım, o günden bu yana hemen hemen tüm dijital pazarlama çözümü sunan firmalar ile çalışıyorum.

Ekibim ile birlikte yarattığımız dijital pazarlama başarılarımız Google’da başarı hikayesi olarak yayınlandı, elbette bize yetmedi, yeni başarılar yolda :)

Bilginin paylaştıkça güzel olduğu konusunda hemfikirim, bu sebepten dijital pazarlama teknolojileri ve dijital dünyadaki tecrübelerim hakkında köşe yazılarımla bildiklerimi anlatıyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>