Airbnb para aklamak için kullanılıyor

0

Airbnb para

Airbnb para aklama konusunda suistamale uğradı. Çevrimiçi pazarda dolandırıcılığın kurbanı bu kez Airbnb şirketi oldu ve para aklamak için kullanıldı.

Airbnb para aklama

Suçlular, kara para aklama amacıyla uzun zamandır çevrimiçi pazarlardan yararlanıyorlar. Dolandırıcıların son kurbanı ise Airbnb oldu. Daily Beast Raporu’na göre, Rus dolandırıcılar güvenlik açığı olan bilgisayarların yardımıyla çalınan kredi kartlarından kara para aklamak için Airbnb hizmetinden yararlandı. Dolandırıcılar, ortak çalışanlardan saldırıya uğramış hesaplara kadar her şeyi inceleyerek, Rus suç forumlarındaki Airbnb suiistimallerine katıldılar.

Bildiriler, dolandırıcıların hem Rusya hem de AB içindeki operasyonların bir parçası olarak, tek seferde 3.000 dolar para akladığını belirtiyor. Ancak Airbnb suistamellerinin ne boyutta olduğu kesin olarak bilinmiyor.

Airbnb, yanıtında “şüpheli etkinliklere” karşı korunmalarının bir parçası olarak makine öğrenme algoritmalarına dikkat çekti. Şirket: “Bir kredi kartının sahibi tarafından kullanılıp kullanılmadığını doğrulamak ve bir işlemle ilişkili risk düzeyini değerlendirmek için mikro yetkilendirme ve 3D güvenlik sistemi kullanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>