Airbus ve HAX hızlandırıcı program başlatıyor

0

Havacılık endüstrisi devlerinden Airbus, Shenzhen merkezli dört aylık bir hızlandırıcı program oluşturmak için donanım yatırım şirketi HAX ile yeni bir planlama yaptı.

Hızlandırıcı program hava trafiği yönetimi, algılama sistemleri, özerk uçuş ve çarpışmalardan kaçınma dahil olmak üzere, uçan arabaların çeşitli özelliklerine yönelik çalışan yeni şirketlere yardımcı olacak. Airbus ve HAX uzmanlarından tavsiyeler ve rehberlik içeren dört aylık program, başarılı bulduğu yeni şirketlere üst limit olarak 100.000 dolar tutarında bir yatırım önerecek.

Airbus ayrıca Vahanna projesi aracılığıyla kendi dikey kalkış ve iniş tekniğini (VTOL) geliştiriyor. Vahanna projesi Silikon Vadisi dünyasında yatırımcıların ve mühendislik eğitiminin odak noktası haline geldi.

Devamı gelmesi beklenen yeni programın, otonom hava aracı geliştirilen kuruluşların tanınmasını sağlayacak. Ayrıca program sayesinde muhtemel yeni yatırımlar ve işbirlikleri ile kısa mesafeli kentsel hava taşımacılığın önündeki zorluklar daha kolay kalkacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>