Akıllı asansör ile dijital taşıma

0

Akıllı asansör

Akıllı asansör, iş merkezi, hastane, site gibi yapılarda akıllı bir hizmet sunacak. Akıllı asansör ile toplanan veriler analiz edilerek, teknik servislere bilgilendirme yapılacak.

Akıllı asansör veri toplayacak

Otis tarafından piyasaya sürülen Otis One, insan taşıma sistemlerine önemli bir yenilik getiriyor.  Otis One, taşıma platformlarını izleme, önleyici bakımda bulunma ve hizmet sunma gibi görevleri yerine getirecek. Yeni platformlar ile asansörler birbirleri ile bağlantılı hale gelecek. topladıkları verileri ana merkez olan teknik servis ile paylaşacaklar. Bu verilerin analiz edilmesi ile asansör için tahmini bakım takvimi oluşturulabilecek. Böylelikle uzaktan izleme, makine öğrenimi, bulut bilişim gibi birçok farklı teknoloji entegre şekilde kullanılacak.

Akıllı asansörlerin, işletmeler için maliyet avantajı sağlaması hedefleniyor. Bu sayede işletmeler, ne zaman bakım yaptırmaları gerektiğini net bir şekilde öğrenebilecek. Ayrıca ön bakımlar ile büyük arızların oluşmasının önüne de geçebilecek.

Otis, bu hizmetini asansörlerle sınırlamak istemiyor. Şirketin bir sonraki hedefinde yürüyen merdivenler, hareketli yürüyüş yolları gibi diğer araçlar var.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>