Akıllı ayna satışa çıkıyor

0

akıllı ayna

Naked Labs tarafından geliştirilen akıllı ayna, fitness yapan müşteriler için geliştirildi. Akıllı ayna ile kullanıcılar fitness süreci boyunca vücutlarındaki değişimi gözlemleyebilecekler.

Akıllı ayna derinlik sensörleri kullanıyor

Silikon Vadisi’ndeki bir startup olan Naked Labs, sporculara özel bir smart ayna geliştirdi. Wi-Fi / Bluetooth bağlantısına sahip olan ayna, üç adet üç Intel “RealSense” derinlik sensörüne sahip. Ayna, bu sensörler ile kullanıcının 3D vücut taramasını yapabiliyor.

Daha sonra kullanıcılar vücut yağ oranları, yağlı ve yağsız kütleleri gibi spor ve sağlıkla ilgili verilerine mobil uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Bu uygulama tarihsel ve istatiksel olarak kullanıcıya bir analiz sunuyor. Böylelikle spor yapılan dönemde yaşanan değişimi dönemsel olarak gösterebiliyor.

Fitness odaklı geliştirilen bu aynaların ek özellikler kazanması da hedefleniyor. Örneğin; kıyafetleri cm düzeyinde doğru ölçen aynalar ile alışveriş sektörü de şirketin hedefleri arasında yer alıyor.

Şirket, akıllı aynaların 1395 dolara satılmasını ve 100 dolar’lık nakliye masraflarının olmasını bekliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>