Akıllı baret üreticisi kapandı!

0

Akıllı baret

Akıllı baret tasarımıyla tanınan Daqri, sanal gerçeklik sektöründeki dalgalanma karşısında ayakta kalamadı ve kapandı. Daqri, sektöre oldukça hızlı bir giriş yapmıştı.

Akılı baret beklenen talebi görmedi

Sanal gerçeklik teknolojisinin yaygınlaşmasıyla bu alanda birçok startup ortaya çıkmıştı. Bu girişimlerden en dikkat çekeni ise Daqri olmuştu. Intel ve Microsoft gibi dev şirketlerden de yatırım almayı başaran Daqri, Intel ile akıllı olarak nitelendirilen bir baret geliştirmişti.

İnşaat, maden ve elektrik gibi kritik sektörlerde kullanılması hedeflenen baret, görevli kişinin çalışma sürecini doğru ve güvenli bir şekilde tamamlamasını sağlayacak özelliklere sahipti. Ancak satışa çıktıktan sonra şirketlerden beklenen ilgiyi göremeyen bu baret, Daqri’nin planlarını değiştirmesine neden oldu.

Sonrasında farklı akıllı gözlük projelerine başlayan şirket, planladığı gelirleri elde edemeyince kapandı. Şimdiye dek yapılan 275 milyon dolarlık yatırım da şirketi kurtaramadı.

Sanal gerçeklik sektörü büyük bir heyecan uyandırsa da henüz bu teknolojinin pahalılığı şirketleri zor durumda bırakıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>