Akıllı binalar geleceğin ofislerini oluşturacak

0

Akıllı binalar geleceğin ofisleri

Cohesion CEO’su pandemiyle birlikte geleceğin akıllı binalarının değişeceğini söyledi. Akıllı binalar, geleceğin ofisleri haline gelecek.

Akıllı binalar geleceğin ofisleri olacak

Cohesion’ın kurucu ortağı ve CEO’su Thru Shivakumar, COVID-19’dan önce ofis binalarını akıllı alanlara dönüştürmek için uygulamalar üzerinde çalışıyordu. Ayrıca telefonlar ve bilgisayarlar aracılığıyla kiracılarla etkileşime olanak tanıyan teknolojiyle desteklenmektedir.

“Akıllı” binalar için yazılım oluşturmak üzere dünya çapındaki şirketlerle birlikte çalışan Cohesion; temizliği, hava kalitesini ve bina güvenliğini izlemek için bina akıllı telefon uygulamasını kullanacak insan sayısında artış olduğunu tespit etti.

Cohesion’ın Shivakumar, insanların yüzde 60’ından fazlasının tam zamanlı olarak ofise geri dönmek istediğini söylüyor. Çalışanlar geri döndüğünde ise yeni önceliklerinin sağlık, zindelik ve güvenlik olacağını vurguluyor. Ayrıca, insanların ofis personeli ile daha az etkileşimde bulunmak ve kendi işlerini yapmak için daha fazla yeteneğe sahip olmak istedikleri de araştırmalarda ortaya konulmuş durumda.

Asansör düğmelerine dokunmak istemiyorlar. Temassız kontroller veya nereye gittiğinizi bilen, uygulamayla yönlendirilen bir asansör istiyorlar. Daha az eşyaya ve yüzeye dokunabilecekleri akıllı lavabolar da en önemli özellikler arasında yer alıyor. Bununla birlikte ne tür havanın solunduğunun da görülmesi çalışanların istekleri listesinde bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>