Akıllı bisiklet kaskı: Coros Omni

0

Akıllı bisiklet kaskı

Akıllı bisiklet kaskı, bisiklet sürücüleri için hem güvenli hem de konforlu bir sürüş sağlıyor. Omni isimli akıllı bisiklet kaskı, akıllı telefon ile de bağlantı kurarak olası bir düşme durumunuzda yakınlarınıza bilgi verebiliyor.

Akıllı bisiklet kaskı ne gibi avantajlar sağlıyor?

Bisiklet sürmenin dünyanın birçok yerinde tehlikeli sayılabilecek bir aktivite olduğunu söyleyebiliriz. Bunu bölge kültürlerine bağlı olarak bisiklet sürücülerine saygı duyulmaması ve bisiklet sürücülerinin dikkatsiz davranması iki farklı açıdan değerlendirebiliriz. Ancak teknolojinin sağladığı olanaklar, bisiklet sürme deneyiminin de iyileşmesini sağlıyor. Indiegogo üzerinden destekçi toplayan Coros Omni isimli akıllı kask, sürücülerin güvenliğini ve konforunu bir arada sağlayabilecek özellikleri sahip.

Akıllı kask sistemi iki parçadan oluşuyor; kullanıcının kafasına geçirdiği kask ve gidona sabitlenebilen kask kumandası. Kontrolü oldukça kolay olan küçük kumanda ses seviyesini kontrol etmek, arka lambayı açmak veya kapatmak, gerçek zamanlı sürüş verisi istemek, müzik çalmak veya duraklatmak gibi görevleri çok pratik bir şekilde sağlıyor. Özel bir uygulama aracılığıyla akıllı telefon ile eşleştirilebilen bu kask, olası bir düşme durumunuzda, önceden atadığınız bir kişiye kısa mesajla bilgi veriyor.

700mAh’lik bir aküye sahip olan kask, 8 saatlik pil ömrüyle ortalama bir bisiklet sporu için 1 günü kolaylıkla çıkarabiliyor. Üzerindeki microUSB portu kullanılarak ortalama 1 saatlik sürede tam şarj olabiliyor. Siyah, beyaz ve mavi seçenekleri bulunan kaskın fiyatı ise 199 dolar olarak belirtilmiş.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>