Akıllı çorap üreticisi halka arz oluyor

0

Akıllı çorap üreticisi Owlet

Akıllı çorap üreticisi Owlet halka arz olacak. Yaklaşık 1.1 milyar dolarlık SPAC anlaşması kapsamında Owlet halka arz oluyor.

Owlet: Akıllı çorap üreticisi

Gün içinde kullandığımız cihazlardan kıyafetlerimize kadar birçok ürün dijital hale geliyor. Kıyafetlerin dijitalleşmesiyle birlikte birçok sağlık verisi izlenebiliyor.

Özellikle de bebeklerin sağlık verilerinin izlenmesi gerekliliğinden yola çıkan Owlet, çok başarılı bir yol izliyor. 2013 yılında çalışmalara başlayan Owlet’in geliştirdiği akıllı çorap ile ebeveynler bebeklerinin verilerini izleyebiliyor. Örneğin, oksijen seviyesinden kap atış hızına kadar birçok veri bu 299 dolarlık çorap ile elde edilebiliyor.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden onay alamayan cihaz, tıbbi cihaz gibi kullanılamıyor. Bunun yerine çorap, ebeveynlerin çocuklarını takip edebilmesini amaçlıyor.

Çok hızlı bir şekilde büyüme gösteren Owlet, şimdilerde ise halka arz olmaya hazırlanıyor. 2020’de 75 milyon dolar gelir elde eden Owlet’in, 2025 yılına kadar 1 milyar dolar gelire ulaşması bekleniyor. Şirketin şimdiye kadar aldığı yatırım tutarı ise 48 milyon dolar olarak açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>