Akıllı eczane hizmete başladı

0

akıllı eczane

Suudi Arabistan’da akıllı eczane hizmete başladı. Al-Nahdi tarafından geliştirilen akıllı eczane, robotlar tarafından işletiliyor ve bekleme süreleri kısalıyor.

Akıllı eczane ile robot çalışanlar

Eczanelerde hastaların en çok şikayetçi olduğu konuların başında uzun bekleme süreleri geliyor. Al-Nahdi isimli bir sağlık şirketi, bu bekleme sürelerini kısaltacak bir proje geliştirdi. Şirket tarafından geliştirilen robotlar, öncelikle eczaneye giren hastayı karşılıyor. Daha sonra hastanın elindeki reçeteyi okuyan robotlar, raflar arasında gezerek istenilen ilacı hastaya veriyor. Bu süreç 6 ila 10 saniye gibi çok kısa bir sürede gerçekleşiyor.

Ayrıca stok bilgisi de tutan robotlar, ilaçtan kaç tane kaldığını, ne kadar gerekli olduğunu veri havuzuna işleyebiliyor.

Çalışma sürecini otomatikleştiren robotlar, müşterilerin bekleme süresini kısalttığı için müşteri memnuniyetini de sağlıyor.

Robotların sağlık kuruluşlarında otomasyonu sağlaması ve hizmet kalitesini artırması hedefleniyor. Şu an denemeleri devam eden akıllı eczanenin, hem ülke hem de dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>