Akıllı elektrikli araç üretilecek

0

akıllı elektrikli araç

Çin’in dev iki elektrikli araç üreticisi Baidu ve Geely yeni bir şirket kuruyor. Bu şirket akıllı elektrikli araç üretimi yapacak.

Akıllı elektrikli araç şirketi: Sustainable Experience Architecture

Elektrikli araç sektöründe çok güçlü markalara sahip olan Çin, özellikle de bu markalarla iç ihtiyacını karşılayabiliyor. Baidu ve Geely de bu alanda öncü markalar arasında yer alıyor.

Bu iki şirketin ortaklığıyla Sustainable Experience Architecture isimli yeni bir şirket kuruyor. Sustainable Experience Architecture, elektrikli araçlarla sürdürülebilir deneyim mimarisini bir araya getirecek. Geely’nin otomobil üretimindeki tecrübesiyle Baidu’nun akıllı araç teknolojilerindeki tecrübesi bu şirketle bir araya gelecek.

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre Baidu bu şirkette çoğunluk hissesine sahip olacak. Henüz şirketle ilgili detaylar netleşmese de Geely daha çok üretimi üstlenen taraf gibi kalacak. Üretilecek akıllı elektrikli araçlar ise teknolojik yönüyle ön plana olacak.

Apple’ın otomotiv sektörüne adım atması, Sony’nin bu alanda Vision S aracına sahip olması, otomotivdeki teknoloji trendini gözler önüne seriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>