Akıllı elektrikli bisiklet The Cowboy 3 tanıtıldı

0

Akıllı elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarı, yeni modellerle büyümeye devam ediyor. Tanıtılan yeni akıllı elektrikli bisiklet The Cowboy 3 teknik açıdan oldukça başarılı görünüyor.

Akıllı elektrikli bisiklet: The Cowboy 3

Son yıllarda ulaşım sistemlerinde köklü bir değişiklik yaşanmaya başladı. Satın almayıp kiralanan araçlar, elektrikli ulaşım sistemleri bu alanda önemli bir değişime neden oluyor.

Özellikle şehir içi trafiği rahatlatan ve kullanıcıların daha pratik şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarını sağlayan elektrikli bisikletler, bu konuda önemli üstünlüklere sahip. Son olarak tanıtılan The Cowboy 3 model elektrikli bisiklet de teknik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Çıkarılabilir bir pil paketine sahip olan The Cowboy 3, 250W’lık bir elektrik motoruna sahip. Yaklaşık 70 km’lik menzili bulunan bisiklette 360 Wh’lik çıkarılabilir pil paketi bulunuyor. Bisikletin yalnızca 16,9 kg ağırlığında olması sürüşün daha verimili bir şekilde geçmesini sağlıyor.

Saatte 20 km hıza ulaşabilen bisiklet, Android ve iOS uygulaması ile sürücülere farklı özellikler de sunuyor. Bisiklet herhangi bir kaza yaptığında uygulama üzerinden ilgili kişilere bildirim gidiyor. Ayrıca bisiklet harekete geçtiğinde de kullanıcıya bildirimde bulunuluyor.

Bisikletin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Ancak bisikletin satış fiyatı 2.500 dolar olarak açıklandı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>