Akıllı gözlük şirketi North faaliyetlerini durduruyor

0

Akıllı gözlük şirketi North

Google tarafından satın alınan akıllı gözlük şirketi North faaliyetlerini durduruyor. Nort, müşterileriyle iletişime geçerek mağduriyetlerin önüne geçecek.

Akıllı gözlük şirketi North, Google tarafından satın alındı

Akıılı gözlük sektörü, gelecek için büyük umutlar vadetse de henüz beklenilen seviyeye ulaşılamadı. Özellikle de Google ve Apple ürünleri ve satın alımlarıyla bu alanda ciddi bir yatırım yapmaya devam ediyor.

Son olarak North isimli bir akıllı gözlük şirketini satın alan Google, bu alanda yenilikçi çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. 20212 yılında kurulan, Intel ve Amazon gibi devlerden yatırım almayı başaran North, bu satın almayla birlikte faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Artık Google bünyesinde faaliyet gösterecek olan girişim, 31 Temmuz itibariyle eski tüm faaliyetlerini durduruyor. Şirket içinde büyük emek harcanan Focals 2.0 projesi de bu satın almayla iptal edilmiş durumda.

North şirketine ait Focals gözlüklerin tüm akıllı fonksiyonları da faaliyetlerle birlikte durdurulacak. Ancak North, müşterilerin bu konuda mağduriyet yaşamamaları için geri ücret ödemesinde bulunacak. Önümüzdeki günlerde, müşterilere para iadelerinin tamamının yapılacağı da bildirilmiş durumda. Google’ın North şirketini satın almasıyla, akıllı gözlük sektörüne yönelik yeni ürün veya teknoloji duyurması da pek sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>