Akıllı kemer düşmeyi önlüyor

0

Las Vegas’da gerçekleşecek CES 2020 birçok yeni teknolojiye ev sahipliği yapacak. CES 2020’nin en dikkat çeken teknolojileri arasında akıllı kemer bulunuyor.

Akıllı kemer: Smart Belt Pro

Güney Kore merkezli WELT şirketi, CES 2020’ye oldukça ilginç bir teknolojiyle damga vuruyor. Daha önce sağlık teknolojilerine yönelik ürünler geliştiren WELT, bu kez akıllı özelliklere sahip kemer geliştirdi.

Smart Belt Pro isimli kemer, kullanıcının adımlarını sayabiliyor ve oturma süresini hesaplayabiliyor. Ayrıca kullanıcı fazla yemek yediğinde, kullanıcıya uyarıda da bulunuyor. Kemerin en dikkat çeken özelliği ise kullanım sırasında yürüyüş verilerini analiz etmesi ve kullanıcı düşme tehlikesi geçirdiği zaman tekrar dengesini sağlayabilmesi.

Akıllı telefon ile bağlantı kurabilen WELT, kullanıcının verilerinin doğrudan mobil uygulama üzerinden görülebilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcıya yürüyüş süreleri ve pozisyonları hakkında da tavsiyeler verilebiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>