Akıllı saat kullanıcıları ne istiyor?

0

applewatchACCENT Marketing Services tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, mevcut akıllı saatler müşteri kitlesinin isteklerini karşılamıyor. Hatta internet kullanıcılarının çeyreği akıllı saatleri heyecan uyandırıcı bulurken, yüzde 44’ü ise fitness bileklikleri ya da spor temalı ürünleri tercih ediyor.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch ise tüm bu özellikleri bünyesinde barındırsa da, alıcı kitlesinin uzun süreçte ürüne cevabı ne olacak, bilinmiyor. Araştırmaya katılan internet kullanıcılarının üçte biri cihazlarının sosyal medyaya daha hızlı erişebilmesini ve “cool” gözükmesini istediğini dile getirmiş. Apple Watch hakkında yanıt veren katılımcıların sadece yüzde 19’u saati almayı planladığını dile getirmiş.

Müşterileri uzaklaştıran etken ise iPhone ile entegre çalışma zorunluluğu olan bir saatin varlığı. Araştırma katılımcılarının yüzde 63’ü mobil işletim sistemi fark etmeksizin, saatlerin herhangi bir markanın telefonu ile daimi olarak uyumlu olmasını talep ediyor. Yüzde 22 bağımsız cihazlardan bahsederken, yüzde 15 ise sadece aynı markanın sistemi ile uyumlu olsun diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>