Techinside Google News
Techinside Google News

Akıllı saat kullanıcıları ne istiyor?

Yapılan bir araştırma, müşterilerin akıllı saatler konusundaki kararsızlıklarını ortaya koydu.
- Advertisement -

applewatchACCENT Marketing Services tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, mevcut akıllı saatler müşteri kitlesinin isteklerini karşılamıyor. Hatta internet kullanıcılarının çeyreği akıllı saatleri heyecan uyandırıcı bulurken, yüzde 44’ü ise fitness bileklikleri ya da spor temalı ürünleri tercih ediyor.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch ise tüm bu özellikleri bünyesinde barındırsa da, alıcı kitlesinin uzun süreçte ürüne cevabı ne olacak, bilinmiyor. Araştırmaya katılan internet kullanıcılarının üçte biri cihazlarının sosyal medyaya daha hızlı erişebilmesini ve “cool” gözükmesini istediğini dile getirmiş. Apple Watch hakkında yanıt veren katılımcıların sadece yüzde 19’u saati almayı planladığını dile getirmiş.

Müşterileri uzaklaştıran etken ise iPhone ile entegre çalışma zorunluluğu olan bir saatin varlığı. Araştırma katılımcılarının yüzde 63’ü mobil işletim sistemi fark etmeksizin, saatlerin herhangi bir markanın telefonu ile daimi olarak uyumlu olmasını talep ediyor. Yüzde 22 bağımsız cihazlardan bahsederken, yüzde 15 ise sadece aynı markanın sistemi ile uyumlu olsun diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir