Akıllı saatler hastaları izleyebilir

0

akıllı saatler hastalık

Stanford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, akıllı saatler hastaları izleyebilir. Bu saatler, doktorlara veri sağlayabiliyor.

Akıllı saatler hastalar için kurtarıcı oluyor

Bileğinizdeki Apple Watch, doğru koşullarda hayati bir tıbbi izleme aracı görevi görebilir. MyHealthyApple ve MacRumors’a göre, Apple tarafından finanse edilen Stanford araştırmasıyla, Apple Watch’un kardiyovasküler hastalığı olan hastaların evdeyken kırılganlığını doğru bir şekilde ölçebileceğini belirlediler.

Stanford’un çalışması, kişisel akıllı saat kullanımının neredeyse klinik içi bir test kadar iyi olduğunu ortaya koydu.

Bilim insanları bu çalışmadaki verileri Apple Watch Series 3’ü ve özel olarak hazırlanmış bir VascTrac uygulamasını kullanarak topladı. Gelecekte ise üçüncü taraf yazılıma ihtiyaç duyulmayacak. Bulgular, Apple Watch ve diğer akıllı saatlerin, hastaları işlevsel kapasitelerini ölçmek için doktora gitme zahmetinden kurtarabileceğini gösteriyor. Akıllı saatler sağlık takibini kolaylaştırırken, doktorlara yoğun miktarda veri sağlayabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>