Akıllı şehir için veri madenciliği kullanılacak

0

Akıllı şehir, Dijital girişimciler

Akıllı şehir planlamalarına Avustralya hükümeti yenilikçi yaklaşımlarıyla destek vermeye devam ediyor. Avustralya’da akıllı şehir denemelerinde enerji ve su şebekesi bağlantıları için veri madenciliği kullanacak.

Akıllı şehir ve veri madenciliği

Fremantle Belediyesi, dağınık enerji ve su sistemlerini entegre etmek için şehirlerde veri analizinin nasıl kullanabileceğini değerlendirecek bir proje üzerinde çalışıyor. Proje akademik, altyapı ve teknoloji odaklı oldukça kapsamlı bir konsorsiyum tarafından yürütülecek. Avustralya Enerji Piyasası Operatörü (AEMO), Western Power ve Düşük Karbonlu Yaşam İçin Kooperatif Araştırma Merkezi proje yürütücüsü konumu olacak.

Bu denemede blok zincir teknolojisi kullanılarak kurulan ve bağlanan esnek, düşük karbonlu ve düşük maliyetli sistemler görülecek. Planlama yenilenebilir enerjiden su arıtmaya geniş bir yelpazeyi kapsayacak. Büyük bir fotovoltaik tesisi, çatı güneş panelleri, enerji depolama için mahalle boyutunda bir pil, elektrikli araç şarj istasyonu ve su arıtma-yakalama sistemleri de blok zincir teknolojisinde veri analizi kullanarak düzenlenecek.

Çalışmanın gelecekteki akıllı şehirlerin birbirine bağlı altyapısını göstereceği bekleniyor. Avustralya hükümeti 52 projeye toplam 28.5 milyon dolar tutarında finansman sözü verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>