Akıllı şehir yönetimi için CityHub

0

akıllı şehir yönetimi

LG CNS, akıllı şehir yönetimi için CityHub platformunu duyurdu. CityHub platformu ile akıllı şehir yönetimi daha kolay ve merkezcil hale geliyor.

Yapay zeka ile akıllı şehir yönetimi

LG yan kuruluşu CNS, şehir çapındaki IoT cihazlarının merkezi yönetim ve veri analizini sağlamak için tasarlanan CityHub platformunu duyurdu. Platformun geçici adı olan CityHub, akıllı şehirdeki IoT sensörlerinden veri toplayabiliyor. Taşıtlar, binalar, sokak lambaları, trafik kameraları dahil akıllı sensörlerden veriler alınabiliyor.

Platform, üretim ve lojistik gibi belirli endüstriler tarafından kullanılan 98 farklı IoT standardına ek olarak uluslararası oneM2M standardını da destekliyor. Yapay zekaya da sahip olan CityHub, akıllı servisler tasarlamak ve inşa etmek için şehrin IoT cihazlarından gelen verileri analiz edebiliyor.

Güney Kore merkezli LG CNS, Kore hükümetinin akıllı şehir platformu çözümü sertifikasyonu tarafından onaylanan ilk özel şirket oldu. LG CNS şu anda Seul, Magju Bölgesi, Jeju Adası, Sejong Şehri ve Güney Jeolla Eyaletindeki Haenam dahil olmak üzere Kore genelinde akıllı şehir projeleri üzerinde çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>