Akıllı şehirler için ortaklık kuruldu

0

Akıllı şehirler

Akıllı şehirler içi Cisco ve AT&T ortaklık kurduğunu açıkladı. Yeni anlaşmaya görei ki şirket, akıllı şehirler için ortak platformlar üzerinde çalışacak.

Akıllı şehirler platformu

Cisco’nun SCOC çözümü de dahil olmak üzere çeşitli çalışmaları, AT&T akıllı şehir çözümlerine entegre edildi. AT yeni anlaşma ile IoT verilerinin çıkarılması, hesaplanması ve aktarılması için Cisco’nun bulut tabanlı platformunun eklenmesiyle güçlendirileceğini belirtti.

Yeni akıllı şehir hizmeti, tamamen veri odaklı olacak. Akıllı aydınlatma, kentsel hareketlilik, su ölçümü, emniyet ve güvenlik ve diğer birçok şehir hizmetleri için verimli çözümler sunulacak. Ayrıca araçlar için boş park yerleri hakkında bilgi almak dahi mümkün hale gelecek.

Cisco Smart + Connected Communities başkanı Anil Menon: “AT & T ile birlikte, çalışmaları basitleştirmek, yeni gelir kaynaklarını etkinleştirmek ve liderlerin vatandaşların ihtiyaçlarına daha duyarlı olmasını sağlamak için bağlı aygıtlar, kişiler ve süreçler arasındaki eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>