Akıllı telefon markaları 5G için Qualcomm’u seçti

0

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ:QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm SnapdragonTM X50 5G NR modem ailesinin 2019’da başlayacak standart uyumlu 5G NR mobil cihaz ürünlerinin piyasaya sürümü için birçok küresel orijinal ürün üreticileri tarafından seçildiğini açıkladı.

Qualcomm Technologies ile birlikte çalışan kurumlar arasında Asus, Fujitsu Limited, Fujitsu Connected Technologies Limited, Nokia telefonlarının merkezi olan HMD Global, HTC, Inseego/Novatel Wireless, LG, NetComm Wireless, NETGEAR, OPPO, Sharp Corporation, Sierra Wireless, Sony Mobile, Telit, vivo, Wingtech, WNC, Xiaomi ve ZTE gibi orijinal ürün üreticileri bulunuyor.

Birçok üretici 5G için Qualcomm’a güveniyor!

Bu orijinal ürün üreticileri, 2019’da başlayacak şekilde 6GHz-altı ve milimetrik dalga (mmWave) yelpaze bantları için 5G mobil cihazlarının ticarileştirilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların temelinde de ticari olarak duyurusu yapılan ilk 5G modem çözümü, Snapdragon X50 5G NR modem ailesi bulunuyor.

Qualcomm Technologies Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Genel Müdürü Alex Katouzian görüşlerini şu şekilde belirtti:

“Qualcomm Technologies, 5G NR ağlarının, mobil cihazların ve Snapdragon X50 5G modeminin imkân tanıdığı gelişmiş mobil genişbant 5G NR bağlanırlığına ihtiyaç duyan yeni nesil 5G mobil deneyimlerini tüketicilerine ulaştırmak isteyen müşterilerine yardım etmeye hazır. Dünyanın seçkin orijinal ürün üreticileriyle yaptığımız işlerle kanıtladığımız ve 3G ile 4G LTE’de gösterdiğimiz gibi Qualcomm Technologies 5G NR’yi başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesine yardımcı olarak mobil ekosistemde inovasyonu yönlendirmek için derin uzmanlığımızdan ve teknoloji liderliğimizden faydalanıyor”.

  • 5G kullanım durumları, akıllı telefonlar için gelişmiş mobil geniş ağını barındırıyor. Always Connected PC’ler; sanal gerçeklik (VR), zenginleştirilmiş gerçeklik (AR), genişletilmiş gerçeklik (XR) için başa takılan göstergeler (HMD); ve Mobil Genişbant’ların hepsi sabit ve tutarlı bulut bağlanırlığı gerektiriyor. Bu alanların her biri genişletilince:
  • 5G destekli akıllı telefonlar: 5G ile tüketicilerin neredeyse bir daha asla halka açık kablosuz ağlara bağlanması gerekmeyecek. Tüketiciler aynı zamanda daha hızlı tarama, hızlı indirme, yüksek kaliteye sahip görüntülü konuşmalar, UHD ve 360 derece video yayını ve şimdi olandan daha anlık bulut erişiminin keyfini sürecek.
  • Always Connected PC’ler: 5G ağlarının gelişiyle Always Connected PC’ler süper yüksek hızın ve bulut hizmetlerinin bir sonraki seviyesi için düşük gecikme süreli bağlantının yanı sıra yüksek kaliteli video konferanstan, etkileşimli oyundan ve her yerde çalışma esnekliği sayesinde artan üretkenlikten fayda sağlayacak.
  • Başa takılan göstergeler (HMD): 5G destekli mobil geniş ağ, sanal gerçeklik (VR), zenginleştirilmiş gerçeklik (AR) ve genişletilmiş gerçeklik (XR) deneyimlerini daha düşük maliyeti ve ultra düşük gecikme hızına (neredeyse 1 milisaniyeye düşecek) karşın artırılmış kapasitesiyle daha da yükseltecek.
  • Mobil Genişbant: Fiber hızlar ve sınırsız veri için tüketicilerin sınır bilmeyen isteklerine destek olarak yüksek kapasitenin yanı sıra üstün mobil ve ev geniş ağ internet bağlantısı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>