Akıllı trafik yönetimi 277 milyar dolar tasarruf sağlayacak

0

Akıllı trafik yönetimi

Juniper Research tarafından yapılan yeni bir araştırma, akıllı trafik yönetimi çözümlerinin şehirlere 2025 yılına kadar 277 milyar dolar tasarruf sağlayacağını öngörüyor.

Ekonomik faydaların yanı sıra akıllı trafik yönetimi, yolculuk sürelerini, sürücü hayal kırıklığını azaltmaya ve güvenliği artırmaya yardımcı olacak. Dünya liderlerinin bu yıl 26. BM İklim Değişikliği Konferansı için İngiltere’ye gitmesiyle birlikte, şehirlerimizin verimliliğini artırmak için IoT teknolojilerini kullanmak da gündemde olmalı.

Juniper’in çalışmasındaki 277 milyar dolarlık tasarrufun yüzde 95’inden fazlası, tıkanıklığı önlemeye veya sınırlamaya atfedilebilir. Akıllı kavşaklar, verimlilik iyileştirmeleri sağlayacak ve ortalama olarak her bir sürücünün trafikte geçirdiği süreyi yılda 33 saatten fazla azaltacaktır.

Akıllı şehirler için bir diğer önemli büyüme alanı, park etme sistemleri olacak ve bu da, boş yer aramanın yarattığı sıkışıklığı, emisyonları ve hayal kırıklığını önlemeye yardımcı olacak. Juniper, 2025’e kadar 1 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Araştırmacılar, satıcıları yol kullanıcılarına güvenli bir şekilde ilgili ve güncel park mevcudiyeti bilgileri sağlayan akıllı ekranlara odaklanmaya çağırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>