Akıllı yüzük ile koronavirüs semptomları takip edilecek

0

akıllı yüzük ile koronavirüs

Koronavirüs nedeniyle birçok spor müsabakasına ara verilmişti. Bu süreçte yapılan yenilikçi girişimler sonucunda, akıllı yüzük ile koronavirüs semptomları takip edilecek.

Akıllı yüzük ile koronavirüs takibi

Kademeli normalleşmenin başladığı bugünlerde, yenilikçi teknolojilerle de normal hayata kontrollü dönüş sağlanıyor. Artık futbol ve basketbol dahil olmak üzere birçok spor müsabakalarına yeniden başlanıyor.

Bununla birlikte NBA’den bu konunun takibi için önemli bir girişim geldi. NBA maçlarında basketbolcuların koronavirüs semptomu gösterip göstermediği Oura isimli bir yüzükle takip edilecek. Bu akıllı yüzükle sporcuların koronavirüs semptomları yüzde 90 oranında doğrulukla tespit edilecek.

The Athlectic tarafından paylaşılan bilgilere göre, NBA oyuncuları bu yüzükleri isteğe bağlı olarak kullanacak. 80 dakika gibi bir sürede kablosuz bir şekilde şarj olan yüzük,  sadece 6 gram ağırlığı ile sporcular için herhangi bir sorun çıkarmayacak.

Ayrıca yüzükte bulunan kızılötesi sensörler, ivmeölçerler, jiroskop ve sıcaklık ölçer gibi detaylar sayesinde adeta akıllı saat olarak kullanılabilecek. Android ve iOS ile senkronize bir şekilde çalışan çalışan yüzük sporcuların verilerinin kullanılmasını sağlayacak. Temmuz ayında başlayacak olan NBA müsabakalarında, teknoloji odaklı bir sezonla karşılaşacağız gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>