Alaska Airlines gerçek zamanlı veri analitiği kullanıyor

0

Alaska Airlines veri analitiği

Alaska Airlines, uçuşlarına gerçek zamanlı veri ve yolcu analitiği getiriyor. Yazılım geliştiricisi Ditto’nun platformundan yararlanarak ağ bağlantısı olmadan bile analitik içgörüler sağlıyor.

Ortaklık, Ditto’nun uygulamasının Alaska Havayolları’nın mürettebattan mürettebata işbirliği uygulamasını güçlendirmeyi amaçlayan yazılımla bir ABD havayolu şirketi tarafından ilk kez kullanılmasına işaret ediyor. Havayoluna göre bu uygulama, uçuş görevlilerine misafir hizmetleri ve uçakta ürünlerin teslimi gibi dahili süreçlere kolay erişim sağlıyor.

Uygulama aynı zamanda mürettebat üyelerinin verileri gerçek zamanlı olarak izlemesine, olası sorunları veya tehlikeleri belirleyip bunlara yanıt vermesine ve yer personeli ile iletişim kurmasına olanak tanıyor.

Ditto CEO’su Adam Fish: “Ditto, Alaska Airlines’ın mürettebat üyelerini dijitalleştirmesine yardımcı olma fırsatından heyecan duyuyor. Akıllı Uç Platformumuz, Alaska Airlines’ın kurumsal uygulamasının mürettebatın işlerini yaptığı uçta gerçekten çalışmasını sağlıyor. Bu nedenle, işlerini iyi bir şekilde yerine getirebilmeleri için internet durumundan bağımsız olarak gerçek zamanlı güvenlik verilerine ve yolcu tercihlerine erişmeleri önemlidir” dedi.

Fish: “Önemli süreçlerin dijitalleştirilmesi olmadan havayolları, daha fazla operasyonel verimlilik ve daha yüksek düzeyde optimize edilmiş müşteri deneyimleri için önemli olan önemli verileri ve analitiği ve iletişim yeteneklerini kaçırıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>