Alcatel-Lucent’ten operatörlere VoLTE desteği

0

Alcatel-Lucent, Hollanda’nın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden KPN’e ses, video ve mesaj servislerini uygulamalara entegre eden, maliyetleri düşüren ve yeni uygulamaların yaratılmasına olanak sağlayan Rapport çözümünü sundu.

Rapport ile operatörler VoLTE gibi birçok ses servisini tek platforma taşıyabilme kolaylığına kavuşuyor. Alcatel-Lucent’in IP Multimedia Subsystem yazılımının yeniden düzenlenmiş bir versiyonu olan yazılım, gömülü olan Uygulama Programlama Arayüzü (API) üzerinde çalışacak yeni uygulamaların ve servislerin yaratılması için anahtar rol oynayacak. Arayüz sayesinde, KPN’nin tüm IP ağları üzerinden web iletişim servislerine çok fonksiyonluluk özelliği de eklenebilecek.

Alcatel-Lucent, bu çözümü global olarak 69’dan fazla operatöre sağlayarak LTE ve VoLTE’yi de içeren gelecek nesil IP ağlarına iletişim çözümleri sunuyor.

Alcatel-Lucent Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü Willem Hendrickx, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Alcatel-Lucent Rapport’un portfolyosu KPN’nin mobil ve sabit şebekelerinin yakınsamasını en iyi şekilde gerçekleştiriyor; zaman ve mekan fark etmeksizin, herhangi bir cihazdaki uygulama ve web sitesi kullanılarak, iletişime fonksiyonellik ve yeni hizmetler kazandırıyor. KPN müşterileri, bu sayede daha çok iletişim imkanına kavuşacak. Örneğin, gelen aramayı yanıtlarken ya da telefondayken bir tablet uygulamasına ya da web sitesine direkt giriş işlemlerinde sorunsuz bir şekilde her an sesten video verisine geçiş yapabilecekler.”

KPN Network ve Servis Geliştirme Müdürü Andre Beijen, “Bu anlaşma KPN için, VoIP rasyonalizasyonu gibi birçok ses servisinin çeşitlendirilmesi ve VoLTE gibi yeni ses servislerinin Hollanda’daki müşterilerimizle paylaşılması için çok önemli bir adım” dedi.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>