Alexa teknolojisi açık hale geliyor

0

Alexa teknolojisi

Üçüncü parti şirketler için Alexa teknolojisi erişilebilir hale geliyor. Bu sayede şirketler, yapay zeka asistanı geliştirmek zorunda kalmayacak.

Alexa teknolojisi yenilikler sunacak

Günümüzde hemen hemen her şirket, yapay zeka asistanları kullanarak ürünlerine ve hizmetlerine  yenilikler katmaya çalışıyor. Ancak bu süreç çok zorlu ve maliyetli olabiliyor.

Amazon yaptığı açıklamada, şirketlerin yapay zeka asistanı geliştirme süreçlerini kolay hale getireceğini duyurdu. Amazon, Alexa’nın temel teknolojisini üçüncü parti şirketlere tamamen açtığını açıkladı. Bu sayede şirketler, Alexa’nın teknolojisini kullanarak kendileri için yapay zeka asistanları geliştirebilecekler.

Özelleştirilebilir nitelikteki bu asistanın adı Alexa Custom Assistant olarak duyuruldu. İsteyen üçüncü parti şirketler, Alexa’ya özel komutlar, sesler ve kelimeler ekleyebilecekler. Böylelikle kendi ürün ve hizmetleri için benzersiz bir yapay zeka oluşturabilecekler. Sürekli yatırım gerektiren, zaman ve maddi yönden maliyetli bu süreç, Amazon ile daha kolay hale geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>