Alexa uygulamasına ses kontrolü ekliyor

0

Alexa

Alexa uygulaması artık daha fazla kullanıcı dostu bir deneyim sunacak. Android için yapılacak güncelleme ile uygulamaya ses ile kontrol özelliği geliyor.

Alexa için güncelleme geliyor

Güncelleme geldiğinde kullanıcılar yapılacaklar listelerine, haberlere, hava durumuna ve diğer gerçek zamanlı bilgilere erişmek için ses ile kontrol sağlayabilecek. Böylelikle günlük hayatı çok daha kolay ve eğlenceli hale getirilebilecek bilgiler için sadece ses ile komut vermek için yeterli olacak. Uygulamanın yeni güncelleme sorası kullanıcı dostu kullanımı ile daha çok kişiye ulaşması bekleniyor. Bu güncelleme ilk olarak Android için gelecek.

Güncelleme, yakında Google Play ve Amazon’un uygulama mağazasında kullanıma sunulacak. Android için gelecek güncellemenin iOS için de yapılacağı belirtiliyor.

E-ticaret devinin ürünü piyasaya sürdükten sonra destek vermeye devam etmesi ve yeni güncellemeler sunması marka değerini korumasını sağlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>