Alibaba, Ar-Ge’ye 15 milyar dolar yatırım yapacak

0

Alibaba Group, önümüzdeki üç yıl boyunca global bir araştırma programının başlatılması için Ar-Ge’ye 15 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Alibaba DAMO Academy adlı program, küresel olarak teknolojik iş birliğini artırmak, en ileri teknolojileri geliştirmek ve dünya teknoloji açığını daraltmak amacıyla hazırlandı.

Keşif, Macera, Momentum ve Görünüm Akademisi’nin kısaltılmışı olan DAMO Akademisi, Alibaba CTO’su Jeff Zhang tarafından yönetilecek. Programın ilk aşamasında, Alibaba Çin’de Beijing ve Hangzhou’da yedi araştırma laboratuvarı açacak. Laboratuvarlar veri bilgisi, nesnelerin interneti (IoT), fintech, kuantum hesaplama ve insan-makine etkileşimi gibi araştırma alanlarına odaklanacak.

Alibaba, programa üye olmak için dünya çapında 100 araştırmacı toplamayı, kurulu teknoloji şirketleri ve eğitim kurumlarıyla iş birliği yapmayı istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>