Alibaba bulut gelirleri arttı

0

Alibaba bulut

Alibaba bulut sektöründe hızlı bir büyüme göstererek, e-ticaret şirketi olmanın ötesine geçiyor. Alibaba bulut gelirlerinde yüzde 104’lük artış sağlamayı başardı.

Alibaba bulut sektöründe büyüyor

Alibaba’nın bulut bilgi işlem birimi, şirketin hızlı bir kliple hizmet vermeye devam etmesi sayesinde bir önceki yıla göre yüzde 104 artışla 553 milyon dolarlık mali çeyrek gelir sağladı. Üçüncü çeyrekte Alibaba, 396 yeni ürün ve özellik sunduğunu ve portföyünde yapay zeka araçlarını devreye aldığını söyledi.

Alibaba, bir sağlık ve güzellik perakendecisi Watsons China, bir otomobil üreticisi Geely ve Beijing Capital International Airport gibi kurumsal müşteriler eklediğini de belirtti.

Alibaba, EBITA bulut birimi için 28 milyon dolarlık bir kayıp olduğunu söyledi. Ayrıca 31 Aralıkta sona eren dönem boyunca, Alibaba’nın bulut ünitesi 1.38 milyar dolarlık gelir sağladı.

Alibaba, Amazon gibi büyük bir e-ticaret devi olmanın yanı sıra, bulut sektöründe yaptığı yatırımlar ve projeleri ile büyüme gösteriyor. Şirket, 12.76 milyar dolarlık gelir elde ederken, net gelirinin 3.59 milyar dolar olduğu açıklandı. Aşağıdaki tabloda şirketin gelirleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alibaba bulut

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>