Techinside Google News
Techinside Google News

Alibaba CEO’sunu bulut başkanı olarak görevlendirdi

Alibaba Group, üst yönetim ekibinde değişiklikler yaparak CTO'sunu değiştirdi ve başkanı ve CEO'su Daniel Zhang'a bulut işinin başkan vekili olarak ek bir rol verdi.
- Advertisement -

Alibaba Group, üst yönetim ekibinde değişiklikler yaparak CTO’sunu değiştirdi ve başkanı ve CEO’su Daniel Zhang’a bulut işinin başkan vekili olarak ek bir rol verdi. Çinli teknoloji devi, bu şekilde yer değiştirmelerin yıllık bir rutin olduğunu söylüyor.

Wu Zeming, Alibaba’nın yeni CTO’su ve pozisyonu 2019’da göreve atanan Li Cheng’den devralıyor. Alibaba yaptığı açıklamada, Cheng’in teknoloji danışmanı olarak şirkette kalacağını söyledi. Wu, yerel hizmetlerin CTO’su olarak devam edecekti.

Daniel Zhang’ın Alibaba Cloud’un başkan vekili olarak ek rolü, daha önce bu pozisyonda bulunan Jeff Zhang’ın şimdi şirketin araştırma kolu Damo Academy’nin başına geçtiğini görüyor. Jeff Zhang ayrıca çip geliştirme ekibi, T-Head ve Nesnelerin İnterneti (IoT) projelerinin denetimini elinde tutuyor.

Alibaba, üst yönetim ekibindeki değişikliklerin, şirketin pazardaki değişikliklere ve ekibinin büyümesine ayak uydurabilmesini sağlamak için “yılda bir” yapıldığını söyledi.

Alibaba, Eylül 2022’de sona eren en son üç aylık kazançlarında, gelirinde yıllık yüzde 3 artışla 207.18 milyar yuan’a (29,12 milyar dolara) ulaştığını bildirdi. Alibaba Cloud ve DingTalk’tan oluşan toplam bulut geliri 26.76 milyar yuan (3.76 milyar dolar) olarak gerçekleşti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir