Alibaba kurucusu Jack Ma röportajı

0

Alibaba kurucusu

Alibaba Kurucusu Jack Ma, Davos’ta çok farklı konulara değinen bir röportaj verdi. Jack Ma’in özellikle başarıya ulaşma, ulaştıktan sonra bunu sürdürebilme ve elde edilen başarı ile saygı görme hakkında söyledikleri dikkat çekti.

Davos’ta düzenlenen bu yılki Dünya Ekonomik Forumu’nda yapılan röportajda Alibaba Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Jack Ma, günümüzün küresel pazardaki endüstri liderleri arasında nadiren görülen bir dürüstlük seviyesine ulaştığını söyledi. Jack Ma, başarı elde etmek için bir kişinin yüksek EQ’ye ihtiyacı olacaktır. Hızlı bir şekilde kaybetmek istemiyorsanız, yüksek bir IQ’ya ihtiyacınız olacak. Saygı duyulmak istiyorsanız ise yüksek LQ’ya ihtiyacınız olacak dedi.

Alibaba Kurucusu Jack MA

Jack Ma 10 Eylül 1964 doğumlu. Çinli iş adamı ve hayırsever. E-ticaret alanında faaliyet gösteren Alibaba Group’un kurucusu ve başkanıdır. Çin’in en zengini olan Jack Ma, geçtiğimiz günlerde 40 milyar dolar servet barajını aşmayı başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>