Alibaba online alışveriş rekoru kırdı

0

online alışveriş

Çinli online alışveriş devi Alibaba büyümesini hızlı bir şekilde sürdürürken yeni bir rekor kırdı. Şirket, geçtiğimiz günlerde en büyük online alışveriş satışını gerçekleşti.

Online alışveriş rekoru Bekarlar Günü’nde kırıldı

11 Kasım Bekarlar Günü etkinliği Alibaba için oldukça verimli geçti. Şirket, 25.3 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirdiğini doğruladı. Sadece ilk 12 saatlik zaman diliminde ise 18 milyar dolarlık satış gerçekleştirildi. Üstelik bu satışın 3.45 milyar doları ABD’ye yapıldı. Bu alışveriş trafiği Çin ve ABD para birimleri arasında hareketlenmelere neden oldu.

Alibaba’dan Joseph Tsai, dalgalanmayı ülkedeki 300 milyondan fazla orta sınıftaki alıcılar arasında “artan harcanabilir gelir” olarak nitelendirdi. Artan nüfus ve online olarak daha fazla ürüne bakarak daha hızlı ve kolay alışveriş yapma imkanı online alışverişin büyümesini sağlıyor. Alibaba’nın online taraftaki büyümesinin bir süre daha devam edeceği ön görülüyor.

Sevgililer Günü’ne atıfta bulunarak pazarlama amaçlı yapılan “Bekarlar Günü” Alibaba için oldukça verimli geçti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>