Alibaba yönetici maaşlarını donduruyor

0

Alibaba yönetici maaşları

Pandemi nedeniyle Alibaba yönetici maaşlarını donduruyor. Bunun yerine Alibaba, diğer personellere daha fazla ödeme yapacak.

Alibaba yönetici maaşları için karar aldı

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group Holding, 2021’de üst düzey yöneticiler için maaşları dondurdu. Alibaba, diğer personellerine daha fazla maaş zammı yaparak, zorlu sürecin atlatılmasını hedefliyor.

Alibaba’daki yüzlerce üst düzey yöneticinin, olağanüstü bir performans göstermedikleri sürece bu yıl maaş zammı alma hakkına sahip olmadığı belirtildi. Hangzhou merkezli şirketin, kıdemsiz personele önemli ücret artışı yapacağı vurgulandı.

Alibaba yöneticileri yıl içinde ortalama yüzde 5 ila 10 maaş zammı alırken, hisse senedi teşviklerinden de yararlanıyordu.

Reuters’a yaptığı açıklamada Alibaba, yöneticiler için ödeme dondurma konusunda doğrudan yorum yapmadı. Ancak yeni nesil yeteneklerimizi geliştirmedeki önceliklerimizi yansıtan sağlam ve rekabetçi bir ücretlendirme sistemlerinin olduğu vurgulandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>