Alibaba’dan Snapchat’e 200 milyon dolarlık yatırım

0

alibaba-comÇin’in global markalarının sayısını artırma konusunda Alibaba ilk sıralarda yer alıyor. Şirket, bir süre önce New York Borsası’nda gerçekleştirdiği halka arzla adından söz ettirmişti. 20 Eylül’de gerçekleşen halka arz sonrası şirketin piyasa değeri 230 milyar doları aşmıştı.

Şirketin halka arzdan gelen parayla neler yapacağı ise bir süredir merak ediliyordu. Son yapılan açıklama, bu merakın bir kısmını gidermişe benziyor. Zira şirket, Los Angeles merkezli sosyal ağ Snapchat’e 200 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Özellikle gençler arasında hızla popülerleşen Snapchat’in piyasa değeri bu yatırımla 15 milyar dolara fırladı.

Aylık 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Snapchat, 2015’e hızlı bir giriş yapmıştı. Ocak ayı başında akıllı gözlükler geliştiren Epiphany Eyewear‘ı 15 milyon dolara satın alan şirket, bir süre önce duyurduğu Discover servisiyle de hedef kitlesini gençlerin ötesine taşımaya başlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>