Alipay kimlik kartı programı başlattı

0

Alipay kimlik kartı

Alipay kimlik kartı programının bir pilot projesini 3 şehir aktif hale getir. Alipay kimlik kartı programı ile dijitalleşme sürecinin hızlanmasına katkı sağlayacak.

Alipay kimlik kartı programı ile dijitalleşme

Alipay, kullanıcılarının Zhangzhou, Hangzhou ve Fuzhou’da kullanabilecekleri bir uygulama aracılığıyla elektronik kimlik kartı almaları için bir pilot program başlattı. Çin hükümeti tarafından onaylanan bu uygulama ile kullanıcılar yüz tanıma kimlik doğrulamasından sonra Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından onaylanmış bir kimlik kartı alabilecek. Kullanıcılar bu kartı, fiziksel kimlik kartlarının yerine kullanabilecekler.

Kimlik kartı, doğrulama için taranabilecek iki boyutlu bir koda sahip olacak ve belirli yönetim hizmetleri, otel check-inleri ve bilet alımlarında kullanılabilecek. Resmi olarak başlatılan bu program kapsamında yaklaşık 4 milyon kişinin elektronik kimlik kartı kullanmaya geçmesi planlanıyor.

Alipay, kimlik kartının sadece parmak izi veya yüz tanıma sonrasında kullanılabildiğini ve yüz tanıma oranının yüzde 99.99’luk bir doğruluk ile çalıştığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>