Alipay Türkiye pazarına giriyor

0

Alipay Türkiye

Alibaba’nın dijital ödeme platformu Alipay Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Bu hamle, Alibaba’nın Türkiye’ye yönelik ikinci girişimi olacak.

Alipay Türkiye pazarını hedefliyor

Daha önce Trendyol’u satın alarak dolaylı yolda Türkiye pazarına giren Alibaba, bu kez yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Alibaba’nın dijital ödeme platformu Alipay, artık Türkiye pazarında da faaliyet gösterecek.

Alipay, Türkiye pazarına girmek için ilk olarak orta ve küçük ölçekli dijital ödeme şirketleriyle görüşme yapıyor. Alibaba’nın bu şirketlerden birini satın alması ve bu süreçte ekstra zaman kaybedilmesinin önlenmesi hedefleniyor.

Önümüzdeki günlerde Alibaba’nın bu görüşmeleri sonlandırması ve ülkemizden bir tane şirketi satın alması bekleniyor. Yani yakın zamanda Alipay ile birçok ödeme sisteminin dijital hale gelmesi pek de sürpriz olmayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>