Alipay, yüz taraması ile ödemede güzellik filtresi uygulayacak

0

Çin’in Amazon’u olarak bilinen Alibaba’nın dijital ödeme servisi Alipay, yüz taraması ile ödeme yöntemini yaygınlaştırmak için ilginç bir teşvik sistemi kullanacak.

Çok çirkinim, kamerayı açmak istemiyorum

İnsanların yüz taraması ile ödeme yaparken, kendilerini kamerada görmekten rahatsız oldukları, kendilerini çirkin ve bakımsız buldukları için tedirgin oldukları ve bu hisle tekrar karşılaşmamak için yüz tarama yönetmiyle ödemeyi tercih etmediklerini fark eden Alipay, şimdi yüz taramasına “güzellik filtresi” ekleyecek.

Böylece kullanıcılar yüz taraması için kamerayı açtığında, kendilerini daha güzel görecekler, yüzlerindeki sivilceleri, çizgileri, yaşlanma ve yıpranma belirtilerini görüp “paniklemeden” ve eğlenerek ödemeye onay verecekler.

Alipay’ın yaptığı araştırmaya göre, kullanıcıların %60’ı kamerada yüzlerini görmekten son derece rahatsızlar ve kendilerini çirkin hissettikleri için kamerayı kullanıp yüz taramasıyla ödeme yapmak istemiyorlar.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!