Alman lojistik devi siber saldırıya uğradı

0

Alman lojistik devi

Alman lojistik devi siber saldırıya uğradığını açıkladı. Hellmann operasyonlarında maddi zarar olduğunu da bildirdi.

Alman lojistik devi siber saldırı açıklaması yaptı

Milyar dolarlık lojistik firması Hellmann Worldwide Logistics, veri merkezlerine olan tüm bağlantıları geçici olarak kaldırmaya zorlayan bir siber saldırı bildirdi. Şirket, kapatmanın ticari operasyonları üzerinde “maddi bir etkisi” olduğunu söyledi.

Alman şirketi, 173 ülkede faaliyet göstermekte ve bir dizi hava ve deniz taşımacılığının yanı sıra demiryolu ve karayolu taşımacılığı hizmetleri için lojistik işletmektedir. Saldırıyı ilk kez bildiren Air Cargo News, şirketin geçen yıl yaklaşık 3 milyar dolar gelir elde ettiğini bildirdi.

Hellmann yaptığı açıklamada, Küresel Kriz Görev Gücü’nün saldırıyı keşfettiğini, ancak müdahaleye yardımcı olmak için dışarıdan siber güvenlik uzmanlarının getirildiğini söyledi. Açıklamada, “Sistemlerin güvenliği ve bütünlüğü birinci öncelik olacak şekilde işlemler adım adım eski haline getirilecek” denildi.

Açıklamada, bir fidye yazılımı saldırısına maruz kalıp kalmadıkları belirtilmedi ve şirket yorum taleplerine yanıt vermedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>