Almanya elektrikli araç şarj istasyonu planını açıkladı

0

elektrikli araç şarj istasyonu planı

Alman hükümeti, kendi projesi kapsamında ülke genelinde elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının sayısını hızla artırmak için üç yılda 6.3 milyar Euro harcama planını onayladı.

Plan, şarj istasyonu sayısının şu anda 70.000’den 2030’a kadar 1 milyona çıkarak 14 kat artmasını öngörüyor. Bunları şu anda yetersiz tedarik edilen yerel belediyelerde inşa etmeye odaklanacaktır.

Ayrıca, şu anda yaklaşık 1.5 milyon olan elektrikli araç sayısının 2030 yılına kadar Almanya yollarında 15 milyona ulaşmasını hedefliyor. Hükümetin planındaki diğer önlemler arasında, şarj noktaları inşa etmek için devlet onaylarının hızlandırılması yer alıyor. Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing yaptığı açıklamada: “Amacımız: şarj altyapısının genişletilmesini hızlandırmak, şarj sürecini basitleştirmek ve böylece insanların geçiWissing, kabinenin planı onaylamasının ardından düzenlediği basın toplantısında, Almanya’nın elektrikli araç pazarında katlanarak büyüme beklediğini ve hükümetin alıcıların bu tür arabalara geçişini daha çekici hale getirmek istediğini söyledi.şini kolaylaştırmak” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>