Almanya elektrikli otomobiller için batarya üretecek

0

Almanya elektrikli otomobiller

Almanya elektrikli otomobiller için batarya üretimine yönelik yeni yatırım planını açıkladı. Üretimin 2021 yılında başlayacağı belirtildi.

Almanya elektrikli otomobiller için 1 milyar euro ayırdı

Elektrikli otomobil üretiminde en büyük gideri oluşturan bileşenler bataryalar oluyor. Volkswagen, BMW ve Auidi gibi birçok otomotiv devine ev sahipliği yapan Almanya, bu giderleri azaltmak için yeni üretim planını duyurdu. Başta Çin olmak üzere bu alanda Asya’ya olan bağlılığı azaltmak isteyen Almanya, batarya üretimine 1 milyar euro ayırdı. Kurulacak olan fabrikada batarya üretiminin gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Otomotiv şirketlerinin aktif olarak yer alacağı üretim planına göre, kurulacak olan fabrikanın 2021 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor. Almanya, 2030 yılında ise dünyadaki batarya üretiminin yüzde 30’una tek başına sahip olmayı hedefliyor. Endüstri 4.0 ile Asya’daki üretime meydan okuyan Almanya, bu kez bataryalar için önemli bir atağa geçmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>