Almanya’da Amazon butonları yasaklandı

0

Amazon’un Prime müşterileri için geliştirdiği, tek tıkla sipariş vermeyi sağlayan dijital düğmeleri, Almanya’da artık yasak.

Fiyat bilgisi göstermek zorunda

Almanya’da bir bölge mahkemesi Amazon’a bu tek tıkla satış düğmelerinden sipariş almayı kesme emrini gönderdi. Alman yasalarına göre, satıcılar alışveriş anında müşteriye güncel fiyat bilgisini göstermek zorunda ancak Dash Button ürünü, sadece bir düğmeden oluşuyor ve müşteri aylar önce cep telefonu ile oluşturduğu bir sipariş emrini, düğmeye her bastığında tekrarlıyor. Fakat bu sırada fiyat değişmiş olabiliyor ve müşterinin kredi kartından farklı fiyatlar tahsil ediliyor.

Amazon’un şimdi bu yasal engeli aşabilmek için nasıl bir çözüm bulacağı merak ediliyor. Muhtemelen, Prime kullanıcıları düğmeye her bastıklarında güncel fiyat bilgisini bildiren bir Sms alacak veya mobil uygulamada çıkan uyarıyı onaylamak zorunda olacak, ardından da sipariş işleme girecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>