Almanya’da Tesla gigafactory için itiraz ediliyor

0

Almanya Tesla gigafactory

Almanya’da Tesla gigafactory için çevre grupları itirazlarda bulundu. Tesla’nın zehirli gazlar için önlem almadığı iddia ediliyor.

Almanya’da Tesla gigafactory tepkileri artıyor

Alman çevre gruplarının yayınladığı itiraz belgesinde, Tesla’nın yüksek derecede zehirli gazın fabrikadan kaçmasını önlemek için ne gibi önlemler alacağını yeterince açıklamadığı iddiasında bulunuldu.

Grubun avukatı yaptığı açıklamada, Alman çevre gruplarının, Berlin yakınlarındaki bir Tesla gigafabrikasının inşası için Brandenburg çevre otoritesinin geçici iznine resmi bir itirazda bulunduğunu söyledi. Tesla’nın ayrıca, gerekli izni henüz almadığı tesiste pil hücreleri üretmek için başvuru belgelerini değiştirdiği iddia edildi.

Gruene Liga ve NABU grupları, devlet yetkililerinin 16 Haziran’a kadar bir iznin askıya alınması için başvuruda bulunmaması halinde mahkemeye gideceklerini söyledi.

Almanya için çok büyük yatırımlardan biri olan gigafactory tesisinin bu denli eleştiri alması yetkilileri zor durumda bıraktı. Gelen tepkilerin ardından tesisin faaliyetlerinin yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceğini kısa bir zaman içerisinde göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>